Sigortalı Evden Eve Nakliyat

Sigortalı Evden Eve Nakliyat

Emniyet evden eve nakliyat, Artık bilinçaltımıza yerleşmiş olan bir söylemdir “sigortalı taşımacılık” sözü. Bu konuda hem firmalar hem de müşteriler çok az şey bilmektedir esasında. Firmalar, sigortalı taşıma yapıyoruz derken bilerek veya bilmeyerek hem kendilerini hem de müşterileri yanlış yönlendiriyorlar.

Bu yazımız hem nakliyeciler hem de evini taşıtacaklar için çok önemlidir. Sigortalı taşıma kavramı sadece ve sadece şehirlerarası eşya nakli esnasında trafik raporuyla sabit olan bir kaza sonrası oluşan hasarlarda devreye girmektedir. Hiçbir sigorta şirketi yükleme ve boşaltma esnasında oluşacak hasarları karşılamaz zira düşündüğümüz vakit her taşımanın başlangıcına ve bitişine bir eksper tayin etmek gerekecektir. Sigorta şirketleri 2.el eşyaya sigorta yapmazlar ancak eşya orijinal ambalajında ise istisnalar oluşmaktadır.

Bu noktada gerek şehir içi taşıma olsun gerekse şehir dışı taşıma olsun sigortalı taşımacılık güvencesi sadece aracın kaza yapması indir (16)sonrasında gerçekleşmektedir. Geri kalan kısımda tamamen firmanın ne kadar güvenilir olduğuna kalmıştır.

Nakliyat sigortaları konusunda ise bilmeniz gereken birkaç husus vardır. Öncelikle müşteriler “Nakliyat Emtia Sigortası”

yaptırabilirler. Bu sigorta poliçesiyle eşyalarını bireysel olarak güvence altına alırlar. Fakat emtia sigortasını nakliyeciler kesinlikle yaptırmamalıdırlar. Nakliyecilerin yaptırması gereken kasko poliçesine ek bir poliçe olarak eklenen “Taşıyıcı Sorumluluk Poliçesi”dir. Birçok firmanın başına gelmiş bir olaydır ki bu Axa Oyak ile Emtia Poliçesi hazırlatan firmalar kendilerinin suçlu olduğu bir durumda oluşan hasarlar da kendilerine rücu edilmektedir. Yani bu poliçe nakliyeciyi güvence altına almaz, sadece müşteriyi güvence altına alır.

Evini taşıyacak olanlara önemle duyurulur ki şehir içi taşımacılıkta çok önemli olmasa da şehirlerarası taşımada sigorta çok önelidir. Firmanın taşıyıcı sorumluluk poliçesine muhakkak bakınız ve eğer böyle bir güvencesi yok ise kendiniz herhangi bir sigorta şirketine Nakliyat Emtia Sigortası hazırlatınız.

Nakliyecilere önemle duyurulur ki özellikle Axa Sigorta şirketinde Nakliyat Emtia Poliçesi hazırlatmayın. Bu poliçe hiçbir şekilde sizi korumamaktadır. Acentenizle görüşün ve Taşıyıcı Sorumluluk Poliçesi hazırlatın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + 18 =