Nakliye Şirketlerinin

Nakliye Şirketlerinin

Nakliye Şirketlerinin, Evden Eve Nakliyat Sigortası Nasıl Yapılır Nakliye şirketlerinin yaptırması gerekli olan sigortalar ise taşıyıcı sorumluluk sigortasıdır. Taşıyıcı sorumluluk sigortası nakliyecilerin 3. şahıslara vereceği hasarları teminat altına almaktadır. Nakliyat sigortalarında sadece yük teminat kapsamına girmektedir. Yolcu taşımaları ayrı bir branş olarak değerlendirilmektedir. Bunlar da kaza sigortalarına girmektedir. Prim hesapları taşınan malın cinsine, ağırlığına, mesafesi gibi etkenlere bakılarak değişiklik göstermektedir. Bugün taşımacılık yapan büyük nakliyat veya kargo şirketleri bu sigorta işlemlerini yaptırmakta ve genellikle müşterilerden alınan ödemelere bu bedelleri yansıtmaktadırlar.kayseri evden eve nakliyat - sigortası

1-Tam Ziya: Taşınan araçla malın birlikte tamamen zayi olması halinde güvence verir.
2-Dar Teminat: Taşınan yükün ve onu taşıyan aracın taşıma esnasında birlikte karşılaşacakları bir riziko neticesinde uğrayacağı zararların sigorta edilmesidir. Bu teminata girmeyen başlıca rizikolar, yükün çalınması, ıslanması ve eksilmesidir.
3- Geniş Teminat: Taşınan yükün çıkış deposundan varış deposuna ulaşıncaya kadar uğrayacağı tüm zararları temin eder. Yükleme, boşaltma ve kısmı hasarlarda teminata dahildir. Malın kendi kusuru teminat dışıdır.
Emtia Nakliyat Sigortası ise mal sahibi olarak evden eve nakliyat sırasında özellikle trafik kazası vb. nedenlerle ev eşyamıza gelebilecek zararlara karşı bize koruma sağlamaktadır. Bu sigorta poliçesi de nakliyatçıdan kaynaklanan kırılma ve çizilmelere karşı koruma sağlamıyor. Çünkü bizim eşyalarımız hep ikinci el oluyor. Sigortacının eşyaların her birinin taşınma öncesi durumunu sigorta eksperleri vasıtasıyla tespit etmiş olması gerekiyor ki taşınma sırasında oluşan zarar anlaşılabilsin. Her taşınmadan önce sigorta eksperi çağırmak çok pahalı olduğundan sigorta şirketleri bu işlerden uzak duruyorlar. Ben maliyetini karşılarım eksper gelsin deseniz bile sigorta şirketleri bu işe yanaşmıyorlar.

Umarım şu ana kadar yazılanlardan anlamışsınızdır ki. Evden eve nakliyat sigortası diye bir poliçe yoktur. Sigortalı evden eve nakliyat büyük ölçüde içi boş bir kavramdır. Bu kavram daha çok müşteriyi ikna etmek için kullanılan bir pazarlama taktiğinden öteye geçmemektedir Emniyet evden eve nakliyat.

Etiketler : nakliyat sigortası nasıl hesaplanır,nakliyat sigortası nedir,nakliyat sigortası kapsamı,nakliyat sigortası fiyatları,nakliyat sigortası teminatları,nakliyat sigortası genel şartları,nakliyatsigortası neleri kapsar,nakliyat sigortası dar teminat kapsamı,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × two =