Eşyalarınızı paketleme

Eşyalarınızı paketleme & Nasıl Taşınır ve Taşıma Aşamaları Kayseri de Şehir içi ve şehirler arası evden eve nakliyat ta Hemen hemen herkes yeni bir eve taşınmayı sever. Bu durum yeni arkadaşlar ve yeni komşularla tanışmak, yeni bir badana yaptırmak ve kendi zevkinize göre bir dekorasyon yaptırmak için heyecan vericidir. kayseri de Ancak ev taşıma aynı zamanda da en zorlu işlerden biridir. Yorucudur, taşınmanın kendisi bile çevre değiştirme deneyiminin getirdiği zevki neredeyse tamamını alır götürür. Düzenli ve verimli olmak taşınmanızı mümkün olduğu kadar kolay olmasına yardımcı olacaktır. Bu yazımızda Ev Nasıl Taşınır ve Taşıma Aşamaları üstünde duracağız.

 1. Taşınmadan birkaç hafta önce kutu ve paketleme malzemesi toplamaya başlayın

Eşyalarınızı paketlemeyi son ana bırakmamak işinizi kolaylaştıracağından birkaç hafta önceden süpermarkete her gittiğinizde temiz kutularından birkaç tane isteyebilirsiniz. Eğer daha da titizleniyorsanız malzeme satan dükkanlardan hiç el değmemiş kutulardan satın alabilirsiniz. Mobilyalarınızı kaplamak içinse eski masa örtüsü, havlu ya da battaniye gibi elinizde hazır olan malzemeleri kullanabilir ya da arkadaşlarınızdan dolaplarını temizlemek isteyen varsa onları bu eski malzemelerden kurtarmaya gönüllü olabilirsiniz. Unutmayın, eşya toplamaya ne kadar erken başlarsanız, son andaki telaşeniz o kadar az olacaktır. İhtiyacınız olabilecek malzemelerden bazıları şunlar:kayseri ev taşıma firmaları,kayseri ev taşıma şirketleri,kayseri evden eve nakliyat firmaları,kayseri evden eve nakliyat şirketleri,

kayseri evden eve nakliyat sektöründe öncü firma olmaktayız firmamızı önerileri…?

Farklı boy ve kalınlıkta kutular
-Boşlukları doldurmak için köpük veya pıtpıt (içi hava dolu baloncuklu paketleme malzemesi)
-Mutfak malzemesi sarmak için samanlı ya da beyaz düz kağıt, diğer sarılacak eşya için eski gazete veya dergiler (gazete kağıdı bardak ve tabaklara leke yapabilir)
-Makas ve koli bandı, bir de kolilere isim vermek için etiket. (Kolinin birkaç yüzüne koli numarası da yazabilirsiniz)

 1. Kendinize evde rahat bir paketleme alanı yaratın, paketlemenizi dikkatle yapın
  Bu alanda paketlenecek her eşyayı dikkatli bir şekilde kutulara yerleştirin ve kutuların içine yeterli miktarda dolgu malzemesi (köpük, pıtpıt ya da gazete kağıdı gibi) yerleştirin.
  Ağır malzemeler kutunun alt kısmında, hafifler üst kısmında olmalıdır. Ayrıca ağır malzemeleri daha küçük kutulara yerleştirmek de hem taşırken hem de açarken faydalı olacak, hem de eşyanın zarar görmesini engelleyecektir.Mutfak malzemeleri gibi kırılabilecek eşyalara çok özen gösterin, muhakkak koruyucu malzemeler ile de sararak kırılmalarını engelleyin.
  Kutularınızı doldururken yeni evinizde hangi odaya gideceklerini muhakkak üstlerine not edin. Örneğin kutunuzun üstünde ‘12: Yatak odası, battaniyeler’ gibi bir not yazmak yeni evinizde bu eşyalara kolayca ulaşmanızı sağlar.
 2. En çok ihtiyacınız olan eşyaları farklı bir kutuya ayırmayı unutmayın
  Diş fırçası ve macunu, sabun ve şampuan, yüz ve banyo havlusu, kağıt havlu, birkaç tabak çatal, bardak (ve belki çay düşkünleri için çaydanlık ve çay), birkaç atıştırmalık, makas, uyumak için bir nevresim takımı gibi malzemeleri ayrı bir kutuda ‘ilk açılacak kutu’ diye ayırırsanız yeni evinize ilk girdiğinizde yaşayacağınız telaş azalır. Ayrıca ev sakinleriniz için bir iki gün yetecek giysi, ya da evinizin minik bireylerinin biberon, mama gibi ihtiyaçlarını valizlere yerleştirirseniz yeni evinizde rahat edersiniz.
 3. Kendinize bir ‘taşınma dosyası’ hazırlayın.
  Bu dosyanın içinde taşıma şirketi ile yaptığınız anlaşmanın yanı sıra biraz nakit para, kimlik gibi önemli resmi belgeleriniz, ulaşmanız gerekebilecek kişilerin telefon bilgileri ve tüm paketlerinizi açmadan size gerekebilecek her türlü resmi evrağı da koyun. Bu dosyayı da diğer eşyalara karışmaması için yanınıza alacağınız valizlerden birisine koyun.
 4. Taşınırken aynı zamanda ‘arının’
  Taşınmanızı kullanmadığınız eşyalardan arınma fırsatı olarak görün ve uzun zamandır kullanmadığınız ve gereksiz görünen her türlü eşyayı ihtiyacı olan birilerine verin ya da kullanılamaz durumda ise elden çıkartın. Çekmecelerden çıkan minik eşyaları mutfak saklama kabı tipi kutular içinde taşıyın. Mutfak demişken bulaşık makinenizin boş olduğunu kontrol edin.
 5. Kutularınızı bantlayıp etiketledikçe bir kenara dizin
  Eşyalarınızı paketledikçe, aynı odaya gidecek kutuları bir arada koymaya da gayret ederek gruplayın. Kablo, tamir aleti gibi eşyaları aynı kutularda gruplamaya çalışın. Eğer yapabilirseniz her farklı odanız için farklı renk bir marker kalem de kullanabilirsiniz, bu görsel olarak kutuları gruplamayı kolaylaştıracaktır. Demonte ettiğiniz aletlerinizin birleştirme parçalarını üzerlerine bantlayın (örneğin masanın çivileri) . Bunu yapamazsanız da çivileri küçük bir torbaya koyup torbanın içine hangi eşyanın parçası olduğunu yazan bir kağıt atın. Böylece kendinizi yüzlerce çivinin arasında boğulmaktan kurtarır, istediğiniz eşyayı kolayca yeniden bir araya getirirsiniz.
 6. Tüm eşyalarınızın yeni eve gittiğine emin olun
  Taşınma gününün sonunda, tüm odaları teker teker gezip kalan eşyaları tek odaya toplayın. Tüm kutular aşağı indiğinde de arkanızda değerli eşyalar ve bir çöp dağı bırakmadığınıza emin olarak eski evinize hoşçakal diyerek yeni evinizde güle güle oturmaya gidin!
Taşıyıcıya mı ihtiyacınız var?

“Eşyalarınızı paketleme & Nasıl Taşınır” için bir yanıt

 1. Özelikle evini taşıtan kışının ilk önce yapılması gerekenler
  sayın müşterilerımız eşyalarınızı taşırmadan öncelikle yapmanız gerekenler. Taşınmaya hazırlığın ilk adımı her zaman evdeki fazla ve gereksiz eşyaları yeni eve götürmemek için eleme yapmak olmalı. Bazen taşınmayı eşyaları yenileme fırsatı olarakta kullanırız. Bu durumda var olan eşyalardan nasıl kurtulacağımız sorusu gelir akıllara işte eldeki üç seçenek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − eleven =