Asansörlü Taşımacılık Nedir

Asansörlü Taşımacılık Nedir

Firmamız eşya taşıma alanında Asansörlü Taşımacılık Nedir? ve Nasıl Yapılır ve Nerelerde Kullanılır Ev taşıma ve ofis taşıma gelişen teknolojiyle birlikte nakliye, hizmeti yapan firmaları metotları da gelişmiştir. Bu metotlardan en önemlisi ve en revaçta olanı da asansörlü ev nakliyat hizmeti. Peki asansörlü nakliye, nedir nasıl yapılır avantajları ve dezavantajları nelerdir, Bu soruların cevaplarını yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

asansörlu evden eve nakliyat hizmetleri

Öncelikle Asansörlü nakliyat, özel bir vinçli asansör aracılığı ile eşyaların pencere ya da balkonlardan taşınması işlemidir. Ülkemizde evden eve nakliyat, yapan firmalar özellikle de son yıllarda bir çok nakliyat firması, konseptlerine asansörlü nakliye, hizmetini de eklemiş, gerek uygun fiyat politikası gerekse taşıma işleminin çabucak yapılabilmesi sayesinde bir çok insan asansörle nakliyat hizmeti tercih etmiş ve etmektedir. Asansörlü nakliyat nasıl yapılır ve nerelerde kullanılır sorusunun cevabını verecek olursak; ev taşıma da özellikle de dar merdivenli ve yüksek katlı binalarda kullanılmaktadır. Vinç makinesine bağlı özel bir asansör aracılığıyla taşıma işlemi gerçekleşir. Konsept ilk hizmete sunulduğu zamanlarda fiyatlarının yüksek oluşu ve bu yüzden lüks görülmesi sebebiyle az sayıda insan tarafından rağbet görmüş olsa da günümüzde lüks olmaktan çıkmış, bir çok insanın ve nakliyat firmasının tercih sebebi olmuştur.
Avantajları: Çok yüksek katlı bir binada oturanlar ya da apartman boşluklarının dar olduğu apartmanlarda yaşayanlar için oldukça avantajlıdır. Klasik evden eve taşıma göre taşıma işlemi çok daha kısa sürede gerçekleşmekte, ciddi derecede zaman tasarrufu sağlamaktadır. Ayrıca taşıma işlemi direkt olarak araçtan evinize ve evinizden taşımayı yapacak araca yapılmakta ve bu sayede fazla sayıda iş gücü ihtiyacına gerek kalmamaktadır.
Dezavantajları: Diğer taşıma metotlarında olduğu gibi asansörlü taşımacılığında dezavantajları vardır. Sistemin en önemli dezavantajı, taşıma sırasında halatın kopması ve eşyaların büyük oranda hasar görmesidir. Bu yüzden asansörlü nakliyat dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, taşımadan önce halat, asansör, vinç ve diğer parçaların kontrollerinin özenli ve düzenli bir şekilde yapılmasıdır

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments